מי הוא כירורג פה ולסת?

ד״ר מיכאל אבא - כירורג מומחה פה ולסת פרטי

מי הוא כירורג פה ולסת ?

ישנה אי הבנה בציבור זה משהו שנמצא בין רופא שיניים לרופא ? 

תחום כירורגיית פה ולסת אכן מרתק ורבים אינם יודעים בדיוק מה עושה כירורג פה ולסת . זהו אכן תחום שמתקיים אי שם בטווח של חדר הניתוח הגדול של בית החולים ומרפאת השיניים . בבית חולים זוהי בעצם סוג של אורטופדיית תלת מימד זה תחום שעוסק בטראומה חבלות בפנים , סרטן וכלה בניתוחים אסטטים היכולים לשנות לחלוטין את התדמית האישית וחיוו  של המטופל .
במרפאת השיניים כירורג פה ולסת מבצע את כל הפרוצדורות הכירורגיות בחלל הפה שתלים דנטלים השתלות עצם, עקירות שיני בינה מורכבות ומטפל בכאבים בלסתות ביופסיות וכו 
תחום יחודי בו עוסק מומחה פה ולסת הינו – כירורגיית הפנים והלסתות זאת הכירורגיה הזעיר פולשנית זוהי כירורגיה אנדוסקופית של בלוטות רוק , פרקי לסתות וטיפילים זעיר פולשניים של של הסינוס המקסילרי . 

מי בעצם פונה למנתח מומחה פה ולסת ? 

אחד היתרונות המשמעותיים של כירורג פה ולסת זה הבסיס הרחב הרפואי שמתוסף לתחום זה והיכולת לטפל במקרים מורכבים מבחינה רפואית והדבר בא לידי ביטוי בעיקר כאשר מדובר באנשים מבוגרים יותר שאינם מוכנים להתפשר על איכות חייהם כאשר מדובר על אובדן שיניים בגיל מתקדם יותר ומבקשים פתרונות שיפתרו אותם מהצורך בשימוש בתותבות בהרבה מן המקרים ישנם גם בעיות רפואיות נלוות מלבד המורכבות הכירוגית .

איך בעצם כירורג פה ולסת יכול לשפר את חייו של המטופל המבוגר ? 

ראשית הרבה אנשים בגיל המבוגר נמנעים מטיפול או אינם מוצאים רופא המוכן לטפל בגלל בעיות רפאויות שונות , מנתח פה ולסת יכול לבצע פעולות כירורגיות מורכבות ומכיר את המגבלות הרפואיות הרבה מהטיפולים מתבצעים תחת טשטוש או בליווי רופא מרדים משגיח כתעודת ביטוח . ככל שהגיל מתקדם ישנם מצבים קיצוניים יותר של אובדן עצם וצריך להתאים לכל אחד את הטיפול המתאים בכדי לספק איכות חיים תוך מינימום סיכון . 

שמענו ראיון שלך המתאר את הטיפול באישה בת 94 בזמן הקורונה , מה קרה שם ?

זה מקרה של גב מאוד נחמדה עם זיהום חריף  בלסת תחתונה שקשור לשתלים והיה צורך לתת מענה מיידי , היא לא פנתה לטיפול מחשש להגיע לבית החולים ולשמחתי יכולתי לעזור לה . 

היום עולם הרפואה מאוד טכנולוגי , פעם אחרונה שהלכתי לבצע עקירה הרופא עדיין השתמש במזרק המפחיד ממתכת מה קורה בתחום כירורגיית פה ולסת יש חידושים  ?
הרבה מאוד חידושים ! היום חלק גדול מתכנון הניתוחים הינו ממוחשב הדבר מאפשר קיצור זמני ניתוח דיוק רב והתאוששות קלה .הכירורגיה האנדוסקופית הנה חלק בלתי נפרד מהיומיום אפילו בשתלים מיוחדים המובצעים האמצעו אנדוסקופ ונמנע הרבה פעמים צורך בהתשלות עצם מורכבות  , יש לנו את היכולת לטפל בסינוסיטיס באמצעים חדשניים ובכך להמנע מצורך מניתוחים בהרדמה כללית עם סיבוכים פוטנצייאלים הרבה יותר קשים .

אז מה האהבה העיקרית שלך במקצוע ? 

שאלה טובה , התחום מרתק ומאוד מגוון , אני באופן אישי עוסק בתחום יחודי שהוא כירורגייה אנדוסקופית של בלוטות רוק ואכן אני בר מזל שיכולתי ללמוד את התחום הזה ממציא התחום והמוביל העולמי פרופ נחליאלי ושנית אני מוצא סיפוק רב בטיפול במקרים קיצוניים של אובדן עצם ושתלים בדרכים יצירתיות באוכלוסיה המבוגרת . לעזור לאיש או גברת שלא היו מסוגלים לנגוס בתפוח ולאפשר להם להנות מאנטריקוט טוב זה באמת סיפוק אדיר 🙂

  
מומחה פה ולסת - ד"ר מיכאל אבא
שיחת ייעוץ ללא עלות
התייעצו איתנו
שלום!
נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ 👇